Május elsejétől nincs szükség munkavállalási engedélyre Ausztriában és Németországban. A három-négyszeres fizetésért - kis túlzással - szinte bármit elvállalnának a magyarok - derült ki egy szombathelyi fórumon. Dr. Domján Éva, Grazban praktizáló ügyvéd elmondta: Ausztria évek óta készül arra, hogy a külföldiek, főleg a magyarok ellepik a munkaerőpiacot. Az ügyvéd ugyanakkor óva int a túlzott optimizmustól. "Nem minden munkakörben várják tárt karokkal a magyarokat." Főként az egészségügyben és a szolgáltatások területén lehet elhelyezkedni, valamint segédmunkát lehet vállalni. Az ügyvédnő szerint az elmúlt hetekben ugrásszerűen megnőtt az ausztriai munkavállalás, és főként a vállalkozás alapítása iránt érdeklődők száma. Ez utóbbi is ugyanolyan feltételek mellett zajlik majd május elsejétől Ausztriában, mint idehaza.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!