Szerdán kerül a kormány elé a gyógyszerpiaci megszorítócsomag. Ennek több eleme is "büntetné" azokat a betegeket, akik nem a legolcsóbb gyógyszereket választják, nem váltják ki vagy nem szedik az előírásnak megfelelően azokat, illetve nem képesek lefogyni vagy leszokni a dohányzásról, vagyis ők többet fizetnének - áll a Független Hírügynökség közlésében. Az új támogatási rendszer részleteit szeptemberig dolgoznák ki. Az eddigi hírek szerint első körben a magas vérnyomással, a kettes típusú cukorbetegséggel, a vérzsírzavarokkal és a krónikus tüdőbetegséggel kezelt páciensekre vonatkozna a szigorítás. Akik bizonyítottan együttműködnek, azoknak akár még csökkenthet is a gyógyszer ára.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!