Együttműködés a város és a PTE között

A városvezetés kiemelten fontos kérdésként kezeli az egészségügyi és szociális szakképzés helyzetét Szombathelyen – hangsúlyozta Puskás Tivadar polgármester egy közelmúltban tartott sajtótájékoztatón. Jelenleg napirenden van az oktatási rendszer átalakítása, amelynek része a szakképzési rendszer racionalizálása is. Kedvező változások indíthatók el az egészségügyi szakképzésben Szombathelyen is, ha egy kézbe kerül a közép- és felsőfokú egészségügyi és szociális képzés –tette hozzá. Ennek megvalósításán a Pécsi Tudományegyetemmel közösen dolgozik a városvezetés. Lényege, hogy az egyetem az egészségügyi és szociális szakképzés feladatát átveszi az önkormányzattól. Ez a Szent-Györgyi Albert Középiskolában zajló egészségügyi és szociális szakképzés feladatának átvételét is jelenti. Az átadás-átvétel részleteinek kidolgozása a következő időszakban történik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek