Kissé mérséklődött a munkanélküliségi ráta az idén az első negyedévben: a tavalyi 11,8 százalékról 11,6 százalékra, a munkanélküliek száma nyolcezer fővel (1,6 százalékkal), 490 ezerre csökkent. Az előző hónapokkal összehasonlítva azonban - elsősorban szezonális okok miatt - a munkanélküliek száma tavaly november óta folyamatosan nő, az aktivitási ráta pedig szeptember óta csökken - közölte a HVG a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) nyomán. Az első negyedévében a 15-74 éves foglalkoztatottak létszáma 3 millió 733 ezer volt, 0,4 százalékkal több az előző év azonos időszakinál. A munkanélküliek száma ebben a korcsoportban tavaly novemberben érte el a mélypontot, akkor 460 ezer volt, majd hónapról hónapra emelkedett. Az aktivitási arány az elmúlt években szinte minden hónapban 55 százalék körül volt, majd tavaly májusban kezdett emelkedni, az augusztus-októberi időszakra 55,8 százalékra. 2010 utolsó negyedévében csökkent 55,5 százalékra majd az idén az első negyedévben 55 százalékra.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!