Rendben lezajlottak a magyar írásbeli vizsgák

Hétfő reggel országszerte megkezdődtek az érettségik a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv írásbeli vizsgákkal, rendkívüli eseményről nem érkezett bejelentés - közölte az Oktatási Hivatal. A Hivatal közlése szerint középszinten 90 ezer diák, emelt szinten 1.300 tanuló tesz érettségi vizsgát. Szombathelyen közel 1500 diák kezdte meg a vizsgákat. A magyar nyelv és irodalom középszintű írásbelije 240 percig tartott. A vizsgázóknak két feladatlapot kellett kitölteniük. Valamennyi középiskolában szerveznek középszintű vizsgákat, emeltszinten pedig három iskolában adhatnak számot tudásukról a diákok - mondta el rádiónknak , Feketéné Horváth Elvira az önkormányzat nevelési-oktatási irodavezetője. Az írásbelik kedd reggel a matematika vizsgákkal folytatódnak. Szerdán történelemből, csütörtökön angol, pénteken pedig német nyelvből vizsgáznak a tanulók.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek