Szombathelyi orvosok segítik ki a győri kórházat

A doktorok azért működnek együtt, hogy ne hiúsuljon meg az a 10 milliárd forintos fejlesztés, amely révén az intézmény regionális centrummá válhat. A póluskórházi minősítéshez ugyanis mellkassebészeket is kell foglalkoztatniuk, Győrből azonban külföldre mentek dolgozni a szakorvosok. A szombathelyi kórházzal való együttműködés nélkül az ÁNTSZ megvonná az engedélyt Győrtől a beavatkozásokra -értesült a Hír TV. Komolyabb mellkassebészeti beavatkozások esetén a Győr-Moson-Sopron megyei betegeket eddig Szombathelyen látták el. A jövőben hetente kétszer a Vas megyei orvosok Győrbe jönnek segíteni. A győri és a szombathelyi intézmények együttműködésének keretében bizonyos eseteket, így a tüdőrákos betegek műtétjeit a jövőben a Markusovszky-kórházban látják majd el.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek