Esélyegyenlőségi Napot szervez a LOGO

Az MMIK LOGO Ifjúsági Szolgálatának koordinálásával negyedik alkalommal rendezik meg pénteken - az esélyegyenlőségi világnap alkalmából a programot az Aranyhíd Nevelési-Oktatási Integrációs Központban. A szombathelyi általános iskolák nyolcadikos tanulói interaktív foglalkozások, játékos feladatok keretében ismerkednek a fogyatékkal élők mindennapjaival különböző állomáshelyeken. Így találkoznak a terápiás és vakvezető kutyák munkájával, a sötétszobában asztalt terítenek, pénzt ismernek fel, Braille írással írnak, a hallássérültek állomáshelyén jelnyelvet tanulnak, majd kipróbálják a kerekesszékben való közlekedést az ülő röplabdát, megtudhatják, hogy mi az a gesztus nyelv vagy, hogy hogyan kell színkottával zenélni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek