Polt Péter lett az uniós legfőbb ügyészek elnöke

Magyarország legfőbb ügyészét választotta meg új elnöknek az uniós legfőbb ügyészek szervezete Rómában. Polt Péter elmondta: megválasztása nem egyszerűen nagy megtiszteltetés, hiszen ez a szervezet prioritásokat határozhat meg az uniós ügyészségek számára - adta hírül az MTI nyomán az Index. Az uniós legfelsőbb bíróságok mellett működő legfőbb ügyészek szervezete egyébként négy éve alakult. Célja, hogy az Európai Bizottság tanácsadó szerve legyen, feladata pedig, hogy a vádhatóságokkal kapcsolatos unión belüli fontos kérdéseket megvitassa – mondta a szervezet új, egy évre megválasztott elnöke. Az uniós legfőbb ügyészek szervezetének eddig francia, cseh, spanyol és olasz elnöke volt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek