Magyarországon eddig 8 betegnél merült fel a hasmenéses fertőzés gyanúja - jelentette be Szabó Enikő helyettes országos tiszti főorvos hétfőn. Országos Epidemiológiai Központban megvizsgálták a gyanús mintákat, amelyek közül öt negatív lett, háromnál pedig még nincsenek meg az eredmények. A betegeknek egyébként a hasmenésen kívül más tüneteik nincsenek, kórházi ápolásra nincs szükségük. A helyettes országos tisztifőorvos ismét felhívta a figyelmet a rendszeres kézmosás fontosságára, továbbá arra, hogy fogyasztás előtt nemcsak meg kell mosni a zöldségféléket, hanem meg is kell hámozni. Melles Márta, az OEK főigazgató főorvosa hangsúlyozta: a baktérium kis mennyiségben is súlyos fertőzést okoz - adta hírül a Független Hírügynökség.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!