Az év végéig kezdi meg működését az a közös magyar-oszták árvízi előrejelző modell, amelyet európai uniós támogatással építenek ki a Rába teljes vízgyűjtőjén - hangzott el a projekt sajtótájékoztatóján Németújváron. Az árvízi előrejelző rendszer kiépítésének teljes költsége 1 millió 300 ezer euró, amelyhez a két ország eredményes pályázatára 1 millió 180 ezer eurónyi támogatást nyújt az Európai Regionális Fejlesztési Alap - közölte Johann Viedener, a projektet vezető partner Stájer Tartomány Hivatal képviselője. Janák Emil, az Észak-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság vezetője emlékeztetett, hogy Magyarország és Ausztria között már az 1950-es évek közepétől van együttműködés az árvizek elleni védekezésben. A két hálózat összekapcsolása várhatóan október végén, november elején történik meg, ezt követően válik működőképessé a rendszer.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!