Menekülés a vörösiszap elől – új otthon Celldömölkön

Tavaly októberben a vörösiszap-katasztrófa következtében rengeteg ház pusztult el vagy vált lakhatatlanná Devecserben. Közéjük tartozott Geiger Imréné otthona is. Az idős hölgy úgy döntött, hogy Celldömölkön, a Ság hegy tövében kezd új életet. Egy hónapja költözött az itteni házba, a helyiek pedig nagy szeretettel és segítőkészséggel fogadták. A gázszolgáltató átvállalta a csatlakozó díját, sőt, százezer forint támogatást is adott a szükséges készülék megvásárlásához. Egy helyi vállalkozó pedig ingyen végezte el a bekötést. Celldömölk új lakóját a település első embere, Fehér László polgármester is köszöntötte.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek