Újabb akciót indít a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság. Június 9-10-11-én napi nyolc órában fokozott ellenőrzéseket hajtanak végre a megyében, céljuk az alkohol vagy egyéb tudatmódosító anyagok hatása alatt közlekedő autósok kiszűrése. A szabályok szerint figyelmeztetésnek vagy helyszíni bírságnak helye nincs, minden esetben – a befolyásoltság mértékének arányában – szabálysértési vagy büntető feljelentést kell tenni.
Az akciónak az ad aktualitást, hogy Magyarországon csak kis mértékben csökkent az ittas vezetések és az ittasan okozott közlekedési balesetek aránya.