A 112-es telefonszám ment majd életet

Ötmilliárd forintból épül egységes segélyhívó-rendszer Magyarországon. A kormány döntése alapján jövő decemberben indul a rendszer, amely a mentőket, a tűzoltókat és a rendőröket kapcsolja össze. Mindhárom szervezetet egységesen a 112-es segélyhívó-számon lehet majd elérni. A hívások Szombathelyre és Miskolcra futnak majd be, amelyeket tűzvédelmi, rendvédelmi és egészségügyi szakemberek fogadnak. A bejelentéseket egy úgynevezett intelligens adatlapra rögzítik, ami azonnal megjelenik a mentők, a rendőrség és a tűzoltóság megyei rendszerében, így a lehető legrövidebb időn belül indulhat útnak a segítség. A rendszer nemcsak gyorsabb és pontosabb, de olcsóbb is lesz a mostaninál.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek