10 órás egyeztetés után sem sikerült peren kívül megegyezni a múlt nyári Philadelphia-i hajóbalesetben meghalt két magyar diák családjának és az amerikai hajózási cégnek. Ősszel a bíróságon folytatódik az ügy, az első tárgyalást szeptemberre tűzték ki - ezt a magyar áldozatok családját képviselő amerikai ügyvéd mondta el a Magyar Nemzetnek. A baleset azért történt, mert egy tolóhajó nem vette észre a mosonmagyaróvári fiatalokat szállító, meghibásodott vízibusz vészjelzéseit, és nekiment. Egy 16 éves lány és egy a szombathelyi egyetemen tanuló 20 éves fiú vesztette életét a balesetben.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!