Csatornahálózat épül Vasváron és környékén

Vasvár történetének legnagyobb beruházása kezdődött el a napokban. Az egész városban és a hozzá tartozó településrészeken - Kismákfán és Nagymákfán - kiépül a csatornahálózat és korszerűsítik a szennyvíztisztítót. A beruházás az Európai Unió Kohéziós Alapja és a Magyar Állam 85 százalékos támogatásával valósul meg. Hivatalosan az "alapcső" letételével vette kezdetét a szennyvízberuházás. A csatorna egy darabját jelképesen a Nagy Gáspár Művelődési Központ melletti rendezvénytéren helyezte el Németh Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár és Kovács Tilda polgármester. A beruházásnak köszönhetően újabb közel 1100 háztartás csatlakozhat a szennyvízelvezető rendszerhez, amely 96 százalékos lefedettséget jelent. A munkálatok várhatóan 2013 őszén befejeződnek, a projekt 2014-ben zárul.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek