Az MSZP szerint amellett, hogy a kormány egyéves csúszásban van a devizahitelesek védelme ügyében, az e témában benyújtott, akár már hétfőn végszavazásra kerülő javaslatcsomag belső szakmai ellentmondásokkal terhelt, és csupán látszat-, illetve részmegoldásokat kínál az érintetteknek. Simon Gábor, a parlament fogyasztóvédelmi bizottságának szocialista elnöke az MTI-nek elmondta: az előterjesztés csupán a devizában eladósodott lakáshitelesek kis részének nyújt segítséget, azokat próbálja lélegzetvételhez juttatni, akik még a fizetőképességük határán vannak, a legnehezebb helyzetben lévők megsegítése szerinte nem érvényesül. A képviselő úgy véli: a várt gazdasági fellendülés elmaradása esetén, vagy ha a forint-euró, illetve forint-svájci frank árfolyamkülönbség nem változik, a hitelesek azzal is szembesülhetnek majd, hogy a csökkentett törlesztőrészlethez képest akár harminc százalékkal többet kell visszafizetniük. Megjegyezte, nevetségesen alacsonynak tartják azt az ötmilliárd forintos forrást, amelyről ez ügyben kormányzati tisztségviselőktől az elmúlt hetekben hallani lehetett.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!