A Magyarországi Tájházak Szövetsége és a Vas Megyei Múzeumok Igazgatósága rendezte meg a hétvégén az első Nyugat-dunántúli Regionális Tájház találkozót Szombathelyen, a Vasi Múzeumfaluban. A rendezvényen számos Vas megyei és burgenlandi múzeumológus és hagyományőrző vett részt és ellátogattak a határon túlra is. Az előadók közé tartozott többek közt Nagy Endre, a Savaria Múzeum igazgatója, aki a népi műemlékek felújításáról beszélt, Nagy Zoltán, a Vas megyei múzeumigazgató, aki az őriszigeti faluközpont lehetőségeiről és a falusi magyar gyűjteményről osztotta meg gondolatait és sok éves tapasztalatait.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!