Tovább működtetnék az uszodát Kőszegen

A Vas Megyei Önkormányzat tulajdonában lévő intézmény működtetésében az elmúlt évben 18 millió Ft hiány keletkezett. A további veszteséget sem a megye, sem a város nem tudja vállalni, viszont az uszodát nem szeretnék bezárni – számol be város havilapja. Az idegenforgalmi szempontok mellett fontos a gyermekek úszásoktatása, a gyógyterápiás kezelés lehetősége, az itt élők igényeinek a kielégítése. Kőszeg, korábban át akarta venni a tulajdonjogot a megyei önkormányzattól, de ettől a tulajdonos elzárkózott. A jelenlegi tervek szerint több tulajdonosból álló kft. üzemelteti majd az uszodát, de erről még folynak a tárgyalások. Huber László polgármester azt kérte a megyei közgyűlés alelnöktől, hogy a nyári leállás alatt a mintegy kétmillió Ft összegű alapfelújítás történjen meg, és ezt követően induljon újra az uszoda működése.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek