Gúr Nándor, a párt országgyűlési képviselője vasárnap, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a kormány azzal büszkélkedik, hogy "világrekord mértékben" csökkentette a GDP-hez mért államadósságot, de a 90-es évek közepén az akkori kormányzat három év alatt 90-ről 62 százalékra csökkentette ezt a mutatót. Most a kormány nem csinál mást, mint "elkobzott pénzekből" az elmúlt évi kormányváltáskor átadott szintre csökkentette az államadósságot - mondta a politikus. Az ellenzéki képviselő kitért arra is: a kormány úgy próbálja beállítani, hogy az elmúlt nyolc év államadósság-növekedése csak a szocialista kormány "bűne". Abban azonban - elmondása szerint - közrejátszott az első Orbán-kormány 2002-ig tartó lakáshitelezési programja, az 1998-ban általa indított bizonyos magánnyugdíj-pénztári megtakarítási formák bevezetése, de a válságkezelés és a jóléti intézkedések is kihatottak a 80 százalékig megugró államadósságra.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!