Tovább szélesítené a Vidékfejlesztési Minisztérium azoknak a termékeknek a körét, amelyre kivetnék a korábban "hamburgeradóként" elhíresült népegésségügyi termékadót - írja a NOL. A közterhet az eddigi javaslat szerint öt olyan termékcsoportra vetnék ki szeptembertől, amelynek magas a cukor-, só-, szénhidrát- vagy koffeintartalma. Ilyenek az üdítőitalok, a jégkrémek, az energiaitalok, a csokoládék és cukorkák jó része, a chipszek és a külfönéle ételízesítők illetve levesporok. „Végig fogjuk nézni az adalékanyagok teljes sorát, vannak olyanok, amelyeket nem adóval kell szabályozni, hanem ki kell tiltani, ilyenek például a transzzsírok” – fogalmazott Ángyán József a VM államtitkára. A transzzsírsavak jellemzően a külfönféle margarinokban fordulnak elő. Korábban, a 80-as évekig az élelmiszertudomány úgy tartotta, hogy ezek egészségesek. Később kiderült, hogy nem, mert erősen megnövelik a sziv és koszorúérbetegségek esélyét.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!