A holokauszt 67 évfordulójára emlékeztek a szombathelyi zsidó közösség tagjai vasárnap. Az eseményen részt vett Dr. Szarka Gábor, a Honvédelmi Minisztérium kabinetfőnöke, aki tolmácsolta dr. Hende Csaba honvédelmi miniszter üzenetét. A szertartáson felolvasták Aliza Bin-Noun, Izrael magyarországi nagykövetének üzenetét is. Puskás Tivadar, Szombathely polgármestere beszédében felidézte, hogy a szombathelyi zsidóság deportálásával 4228 megbecsült polgárát, orvosokat, jogászokat, művészeket, iparosokat és kereskedőket veszített el a város, akkori lakosságának több mint tíz százalékát.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!