Veszélyes hulladék kerülhet Burgenlandból

Veszélyes hulladék kerülhet Burgenlandból Győr-Moson-Sopron és Vas megyébe. A Burgenlandi Hulladékgazdálkodó ellenőrzéseket vezetett be, hogy kiszűrhessék a lomisok által összegyűjtött fém - elektromos szállítmányokat. A hulladékfeldolgozóval együttműködik a rendőrség is, ők a járművek szállítmánya mellet a gépkocsik műszaki állapotát is ellenőrzik. Ha valaki nem tudja igazolni a szállítmány származását, annak autójáról a hulladékot lepakolják és a határátkelőknél elhelyezett konténerekbe teszik. A hulladékfeldolgozó szerint a Magyarországra szállított hulladékok között veszélyes anyagok is előfordulnak. Ezek sorsa később követhetetlen lesz a magyar hatóságok számára is. Több lomist is feljelentettek a közelmúltban, és az is büntetésre számíthat, aki kiszolgálja a házalókat - írja az ORF.at.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek