A május 1-jét követő munkaerőpiaci határnyitás óta kb. 6000 magyar vállalt munkát Ausztriában, a legtöbben Karinthia, Voralberg és Tirol tartományokban helyezkedtek el - tájékoztatott Horváth Csaba az IGR - Jövő a Határtérségben projektmenedzsere. A munkaadók minőségi munkaerőt keresnek, jelen pillanatban a szállodaipar a legjobb felvevő. Különösen a városi szállodák és a nemzetközi szállodaláncok keresnek még személyzetet. Továbbra is óriási gondot okoz azonban, hogy a munkavállalóknak hiányos vagy egyáltalán nincs német nyelvtudása -tette hozzá a szakember.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!