Pintér Sándor: az előítéletek leküzdése a cél

Az előítéletek leküzdése a cél, ennek érdekében roma szervezetekkel is együttműködik a belügyminisztérium - mondta Pintér Sándor belügyminiszter kedden, Budapesten. Az Országgyűlés emberi jogi, kisebbségi, civil és vallásügyi bizottságának ülésén a tárcavezető kifejtette: ez a cél nem teljesíthető egyik napról a másikra, mivel az előítéletek régóta léteznek. Ezek leküzdéséért esélyegyenlőségi tervet dolgoztak ki - tette hozzá. A rendőrök korengedményes nyugdíjazásával kapcsolatban úgy fogalmazott: nem kötelező visszajönni a nyugdíjból. A visszatérést választók eredeti tevékenységükhöz térhetnek vissza, vagy könnyített rendőri szolgálatot teljesíthetnek - mondta. Mint rámutatott, a könnyített szolgálat egyebek mellett azt jelenti, hogy csak 6 és 22 óra között teljesíthetnek szolgálatot, és hetente 5 órával kevesebbet dolgoznak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek