Indulhat a szentgotthárdi barokk templom felújítása

Bana Tibor, az Jobbik Vas megyei elnöke nemrégiben levélben érdeklődött arról: mi a helyzet azzal az Országgyűlés által nagy többséggel elfogadott költségvetési módosító indítványával, amely 100 milliós támogatást irányzott elő a szentgotthárdi barokk katolikus templom belső felújítására. Réthelyi Miklós miniszter válaszában jelezte, hogy az előirányzat felhasználása a 2011. évi költségvetésről szóló törvény módosításáról rendelkező törvényjavaslat elfogadását követően valósulhat meg. A július 11-én az országgyűlés elé kerülő törvényjavaslat 100 millió helyett 82 millió forintos támogatást irányoz elő a város katolikus templomának belső restaurációjára - áll Bana Tibor közleményében. "Bízom benne, hogy a módosítást követően végre valóban megkezdődik ennek a 82 milliós támogatásnak a végrehajtása, így megindulhat a templom belső felújítása, amely vallási hovatartozástól és világnézettől függetlenül minden szentgotthárdi és környékbeli számára örömmel szolgálhat"- írja közleményében a jobbikos képviselő.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek