Energiaváros lesz Szentgotthárd

A város 18 millió forintos támogatást nyert el a Svájci-Magyar Együttműködési Program pályázatán. A projektben a svájci Luzern vesz részt együttműködő partnerként. Az összefogás célja a klasszikus testvérvárosi kapcsolat kiépítése mellett a luzerni energiaváros modell megismerése, az energiatakarékosság, a fenntartható fejlődés elősegítése területén elért eredmények, tapasztalatok cseréje. A projekt részeként várhatóan kiépítik a LED parkvilágítást a Ligetben, illetve a szentgotthárdi III. Béla Szakképző Iskolába egy, a Luzerni Főiskola munkatársai által fejlesztett Energia Hatékonysági Vizualizációs Eszközt telepítenek.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek