A közmédia nem számol be a kirúgásokról

Mint ismeretes, első körben 550 embertől válnak meg a közmédiumoknál - Magyar Rádió, Magyar Televízió, Duna TV és MTI - racionalizálásra is költséghatékonyságra hivatkozva, de neves szakembereknek is felmondtak, köztük olyannak, akinek szinte napok voltak hátra a nyugdíjig. A Magyar Televízió Híradója és a Kossuth Rádió hírműsorai ennek ellenére egyetlen szóval sem számoltak be a leépítésekről - írja az Index. A felmondásokról szóló előzetes értesítések átadása kedden délután megkezdődött. Azonban nemcsak azokat hívják „raportra”, akiket elküldenek, hanem azokat is, akiknek az SZMSZ módosítása után megváltozik a munkakörük és a munkaszerződésük. Így a főnökök irodája előtt várakozóknak fogalmuk sincs arról, hogy mit fognak velük közölni. Időközben Facebook-csoport is alakult "Nem hallgatom, nem nézem többet a közmédiát - szolidaritás az újságírókkal" címmel.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek