Legalább 53 katonát rúgnak ki a katonai titkosszolgálattól - írta a hvg.hu. A szolgálatnak mintegy ezer munkatársa van, így öt százalékos leépítésről van szó.
A minisztérium arra a kormányrendeletre hivatkozott, ami lehetőséget ad a honvédelmi miniszternek, hogy egyoldalú döntéssel, kéthavi felmentési idővel felmondhassa a szolgálati viszonyát azoknak a katonáknak, aki elmúltak 45 évesek, és legalább 25 év tényleges szolgálati viszonnyal rendelkeznek.
Az elmúlt hónapokban nagyon sok főtisztet küldtek el a rendelet alapján.