A kánikula miatt az átlagosnál 15-20 százalékkal több riasztás érkezett a mentőköz, tipikusan ájulásos rosszullétek miatt, de nem történtek drámai események - közölte vasárnap az Országos Mentőszolgálatnál szóvivője, Győrfi Pál. Mint elmondta: ez főként annak is köszönhető, hogy hétvégére esett a hőség, amikor az emberek jobban árnyékba tudnak menekülni. Felhívta a figyelmet arra, hogy aki csak teheti, maradjon árnyékban, hiszen nagyon meleg van, és nagyon erős a nap sugárzása. Az autózóknak pedig arra kell számítaniuk, hogy a kánikulában lassabb a reakcióidő, ez pedig balesetveszélyt jelent - emelte ki.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!