A múlt héten szerdán és csütörtökön összesen 44 gyereket és fiatal felnőttet szállítottak hasmenéssel, hányással esetenként ájulással járó tünetekkel az ajkai, a veszprémi, a tapolcai és a székesfehérvári kórházba. Azóta kiderült: Calicivírus-fertőzés okozta a múlt heti megbetegedéseket két káptalanfüredi táborban - tájékoztatta a balatonfüredi kistérségi megbízott tiszti főorvos szerdán az MTI-t. Bujdosó László közlése szerint a calicivírusnak eddig még alig ismert típusát azonosították be a pécsi referencialaboratóriumban. Ez a ritka vírusfaj nem is szerepelt az alkalmazott tesztekben - jegyezte meg, hozzátéve: a calicivírus igen ritka altípusáról van szó. A tiszti főorvos elmondta, hogy a tábor nincs ugyan bezárva, de hétfőn már nem tartózkodott ott egy gyermek sem, és új csoport érkezése sem várható. A tábor konyhájának a működését viszont az állategészségügyi szolgálat felfüggesztette, mert ott több hiányosságot - higiénés és tárolási szabálytalanságot - tapasztaltak, és szigorú fertőtlenítést, takarítást rendeltek el.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!