Szeptembertől bezárhat a Szombathelyi Képtár

Erről Gálig Zoltán, a Képtár igazgatója beszélt a Bartók fesztivál egyik kísérőrendezvényén. A jelenlegi finanszírozás tükrében ugyanis - várhatóan az év végére - jelentős költségvetési hiányt halmozhat fel az intézmény. A közös fenntartású intézmény költségvetéséhez a megye idén 30, míg a város 25 millió forinttal járul hozzá. Év végére azonban várhatóan több millió forint lesz a hiány, mivel nem érkezett meg a várostól az Iseum által használt helyiségek tavalyi 2,3 millió forintos bérleti költsége, és késett a döntés a létszámcsökkentésről is. A képtár kérdése a város és a megye közti augusztusi egyeztető ülésen napirendre kerül.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek