Kedden még meleg idő várható, de szerdán sok esővel és viharos széllel megérkezik a hidegfront. A kánikula egy ideig nem tér vissza, a sokévi átlagnál hűvösebb lesz - tájékoztatta Bozóki István, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) munkatársa hétfőn az MTI-t. A meteorológus elmondta: hétfőn a délutáni, esti órákban többször megnövekszik a gomolyfelhőzet, emiatt egyre többfelé lehet számítani záporesőre, zivatarra. Helyenként, elsősorban az ország keleti felében, akár felhőszakadás, jégeső is lehet. Kedden még meleg időre kell számítani, a reggeli 14-21 Celsius fokról délutánra 29-34 fokra emelkedik a hőmérséklet, de ekkor is lehetnek szórványosan záporok, zivatarok - tette hozzá. Szerdán észak-nyugat felől egy hidegfront éri el a Kárpát-medencét, emiatt már többfelé lehet csapadék, a szél időnként viharossá is fokozódhat - hangsúlyozta Bozóki István. Szerdán a csúcshőmérséklet keleten még 28, nyugaton viszont már csak 21 fok körül alakul.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!