Távozásra szólította fel a nemzetgazdasági minisztert az MSZP. A szocialisták szerint ugyanis a hibás kormányzati gazdaságpolitika, és annak irányítója, Matolcsy György felelős azért, hogy a benzin ára néhol már a 400 forintot is meghaladja. Józsa István szerint az üzemanyagok áremelkedését főként az energetikai különadó okozza, és azt mondta, a kormánynak csökkentenie kellene a jövedéki adót. A miniszterelnök szóvivője szerint Matolcsy Györgynek nincs köze a benzinárhoz, a világgazdasági folyamatoknak annál inkább.
Szijjártó Péter azt mondta, a mostani magas árért a szocialisták is felelősek, ugyanis kétszer is emelték a jövedéki adót. Utoljára szerdán emelkedett a benzin ára, akkor bruttó 3 és 4 forinttal emelte a 95-ös, illetve a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát a Mol. Szombathelyen jelenleg a legolcsóbban egy magánkúton tankolhatnak az autósok 95-öst 380, míg gázolajat 368 forintért.