Vas megyében nem vetettek génmódosított kukoricát

Imre János, a Vas Megyei Agrárkamara titkára közölte, hogy még vannak elemzésre váró minták, de az eddigi vizsgálatok eredményei azt bizonyítják, hogy térségünkben nincs génmódosított vetőmaggal fertőzött terület. Országszerte ellenőrzik a termőföldeket a hatóságok, március óta pedig jogszabály kötelezi a gazdálkodókat a vetőmagok forgalomba hozatal előtti GMO vagyis a genetikailag módosított szervezetek vizsgálatára. Szeptembertől akár 2 millió forintra is bírságolhatják a genetikailag szennyezett szaporítóanyagok forgalmazóját. Az a gazda pedig, aki megszegi a betakarítási tilalmat, akár 10 milliós büntetésre is számíthat.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek