Takarékos gazdálkodásának köszönhetően nem került megalázó, fizetésképtelen helyzetbe Vas megye önkormányzata - mondta a Magyar Hírlapnak Kovács Ferenc, a megyei közgyűlés fideszes elnöke. Vas megye még 2007-ben ötmilliárd forint értékű kötvényt bocsátott ki, és svájcifrank-alapú hitelt vett fel. Ebből a pénzből körülbelül 1,2 milliárdot költött el a megye, és mivel jól gazdálkodtak, nem 3,8, hanem 4,5 milliárd forint maradt, amit fel tudnak használni a fejlesztésekre. A szombathelyi Markusovszky kórház például tízmilliárdos fejlesztésbe tud belevágni A politikus a lapnak adott interjúban elmondta azt is: Vas megye nem fizetésképtelen, de az biztos, hogy a mostani árfolyam-növekedést képtelenség finanszírozni. Ami a közigazgatási átalakítást érinti a lap megtudta hét járást szerveznek a megyében. A celldömölki, sárvári, körmendi és kőszegi mellett Vasvár, Szentgotthárd és Szombathely is járási központ lesz.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!