Vas megyében mintegy 260-nal nőtt a munkanélküliek száma júliusban - közölte a Vas Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja az MTI-vel kedden. A munkaügyi központ az álláskeresők számának emelkedését azzal magyarázta, hogy a pályakezdő fiatalokat júliusban regisztrálták a kirendeltségeken, Körmend közelében pedig az EGIS gyógyszeripari gyárban egy hónapra leállt a termelés. A párhetes leállás idejére a "kölcsönzött munkaerőt kijelentették", de a gyár egy hónap múlva visszaveszi a régi dolgozókat. Vas megyében egyébként július végén 8317 álláskeresőt tartottak nyilván, szemben a tavaly ilyenkor regisztrált 10.685 fővel. Az új munkahelyek több mint fele segéd-, valamint betanított munkára irányult, közel 28 százalékban kerestek szakmunkásokat, és mindössze 16 százalék jelentett be - pénzügyi, kereskedelmi ügyintéző munkakörben - szellemi munkát.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!