Augusztus 20-án Ottawában, az ott élő magyarok körében ünnepelt dr. Veres András szombathelyi megyéspüspök, aki 10 napra utazott a tengerentúlra – írja a martinus.hu. A Szent István napi ünneplésen a magyar nyelvű püspöki szentmise után az Ottawai Magyar Ház adott helyet a város magyarjainak közös ünneplésére. Az ünnepségen filmrészletek és ünnepi szónoklatok váltakozva követték egymást. A főpásztor egyébként három évre lelkipásztort biztosított az ottawai magyar katolikusoknak.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!