Csúszik a határszéli osztrák bűzprojekt

Szentgotthárd egyelőre megmenekült, de a hulladékégető terve tovább él a határ túloldalán. Jégbe fagyott Begas-tervek címmel közölt első oldalas cikket a Burgenländische Volkszeitung az osztrák–magyar határ mellé, szó szerint Szentgotthárd „szájába” tervezett hulladékégetőről. Több mint öt éve a burgenlandi Begas bejelentette: jelentős, évi 250-350 ezer tonna kapacitású szemétégetőt kíván fölhúzni Heiligenkreuzban, néhány száz méterre a magyar várostól. A beruházást hónapok óta hallgatás övezi, az anno első és másodfokon kiadott építési engedély és azok megtámadása után mindenki a fellebbezési hatóság, az osztrák közigazgatási bíróság határozatára vár. Az orgánum úgy tudja, a bíróság legkorábban 2012 végén hirdethet ítéletet.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek