A szentgotthárdi vasútállomástól magyar és osztrák területen vezet iparvágány a kilencvenes években megnyitott közös ipari park osztrák oldalán lévő üzemekhez. A helyi iparvágány tíz évre kiadott használatbavételi-engedélye 2008 augusztusában lejárt, így napjainkig – az önkormányzat álláspontja szerint – engedély nélkül zajlott a teherforgalom. A használatbavételi engedélyének meghosszabbítását 2009 augusztusában már az új üzemeltető, a GYSEV kérte. Az önkormányzat véleménye szerint azonban egy lejárt engedélyt nem meghosszabbítani lehet, hanem új engedélyezési eljárást kell lefolytatni. A Nemzeti Közlekedési Hatóság Kiemelt Ügyek Osztálya első fokon meghosszabbította a lejárt engedélyt, másodfokon a közlekedési hatóság a fellebbezést elutasította, ezért az ügyben a Fővárosi Bírósághoz fordultak a szentgotthárdiak. Az iparvágány ügyében az önkormányzat eltökélt szándéka, hogy késleltesse, s ha lehetséges új szerződéssel megakadályozza, hogy a Heiligenkreuz-ba tervezett osztrák szemétégetőbe a magyar iparvágányon szállítsák az évi 300. 000 tonna külföldi hulladékot – számol be a város önkormányzati lapja.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!