A közüzemi díjat a 2011 áprilisa és júniusa között megkérdezett 3000 fő ötöde (20 százalék) olykor nem tudta befizetni, 6 százalékuk pedig késett a lakáshitel-törlesztéssel - derül ki a TÁRKI Társadalomkutatási Intézet legfrissebb kutatásából. A háztartásokat sújtó gondok természetesen összefüggnek egymással: a lakáshitel törlesztésével késlekedők háromnegyede a közüzemi díj befizetésével is késett. Míg azonban a közüzemi díj befizetésének hiánya inkább az alacsony jövedelműekre, a szegényekre jellemző, addig a hiteltörlesztés elmaradásának az oka inkább egy átmeneti válság. Azok, akik a közüzemi díjat befizetni olykor képtelenek, a politikától elfordultak, emellett a rossz egészségi állapottól is éppúgy szenvednek, mint a nem és a kor miatt érzett diszkriminációtól. Mindez nem jellemző a lakáshitel-törlesztéssel elmaradók körére, akik esetében a magasabb képzettséget és piacképesebb készségeket, így a jobb jövőt sejtető internethasználat az átlagnál elterjedtebb.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!