Néhol már fekete parlagfűriasztás van érvényben

A parlagfű magas pollenkoncentrációja miatt az országban helyenként fekete, a hat fokozatú skálán ötödik szintű riasztás van érvényben - közölte csütörtökön a tisztiorvos Facebook-oldala. A kánikulában tovább romlott a helyzet, így már fekete riasztás lépett életbe Pécs és Nyíregyháza térségében. Ezeken a területeken naponta, köbméterenként ötszáznál is több pollenszem lehet a levegőben. Emellett az ország túlnyomó részére sötétbordó, vagyis negyedik szintű riasztást adtak ki. A térkép szerint csak az ország dél-keleti csücskében, továbbá Tatabánya és Salgótarján környezetében van bordó, azaz harmadfokú riasztás. Ez még szintén nagyon magas pollenkoncentrációt jelent, ami minden allergiásnál heves tüneteket okoz. Paller Judit megbízott országos tiszti főorvos korábban azt mondta: a magyarok 25-30 százaléka allergiás, 1,5-2 millió ember pedig kifejezetten a parlagfűre érzékeny.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek