Már 40 "állatvédőrt" képeztek ki Szombathelyen a Fehérkereszt Állatvédő Liga és a Cerberos Egyesület által szervezett tanfolyamon; az állatvédők egyebek között olyan jogi ismereteket sajátítottak el, amelyekkel hatékonyan tudnak fellépni az állatok védelmében - mondta az MTI érdeklődésére Vértesi Andrea, a szombathelyi Fekete István Állatvédő Egyesület elnöke. A tervek szerint az állatvédők rendőrökkel közösen járőröznének, hogy megakadályozzák az állatok közterületi árusítását és az állattartással való visszaéléseket - tette hozzá.
A Fekete István Állatvédő Egyesület tagjai rendszeresen járják az utcákat, főleg piacnapokon vesznek oltalmukba sok kiskutyát és macskát az őket néhány forintért vagy ingyenesen kínálóktól. Többször előfordult, hogy kukákból, szeméttárolókból szedték ki az állatokat - mondta az elnök.