Megérkezett az influenza A-vírusa

A múlt héten, egy 18 éves beteg szervezetében mutatták ki először az influenzavírust a mostani szezonban - adta hírül a Hír24. Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat jelentése szerint az „A” vírus fertőzte meg a beteget. Október 24-30 között egyébként közel hatezer influenzaszerű, tehát nem feltétlenül influenzavírus által okozott, de ahhoz hasonló tüneteket mutató megbetegedést regisztráltak az országban. Az érintettek csaknem fele 15 és 34 év közötti. Az oltások már országszerte megkezdődtek, a védettség kialakulásához körülbelül két hét kell, ezért érdemes mielőbb lépni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek