Több mint 300 millió forintot költene Szentgotthárd a Rába árvízvédelmi fejlesztésére, ennek érdekében közös konzorciumi pályázatot nyújt be a város önkormányzata a Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatósággal - közölte az MTI érdeklődésére szombaton Nádor István, a vízügyi igazgatóság vezetője. A cél: a szentgotthárdi gimnázium melletti önkormányzati töltés egy méterrel való megemelése, ugyanis ez a 2009-es árvízkor mért vízszint alapján indokolt, sőt ajánlatos lenne Nádori szerint. A projekthez kapcsolódóan a Rába és a Lapincs torkolata alatti szakaszon elvégeznék a folyó kotrását is, megnövelve ezzel a folyószakasz vízelvezető képességét.
Az MTI értesülése szerint Szentgotthárd önkormányzata legutóbbi testületi ülésén megszavazta azt a 20 millió forintot, amelyet a pályázat sikere esetén önrészként kell biztosítana.