Magyar turisták halála Egyiptomban

Legalább tizenegy magyar turista meghalt és 21 megsérült vasárnap Egyiptomban, amikor a népszerű üdülőhelyen, Hurghadán felborult a buszuk. (A MENA hírügynökség úgy tudja, 11-en haltak meg és 27-en megsérültek, közülük többen súlyosan.) A magyar konzul is a baleset helyszínére sietett. Egy idegenvezető az index.hu-nak azt mondta, a baleset a Palm Beach hotel és a repülőtér között történt. Az okokról ellentmondásosak a hírek, annyi látszik biztosnak, hogy a busz nagy sebességgel felfutott a padkára. Az akhbarlive arab nyelvű hírportál szerint a sofőr nem tudta eltekerni a kormányt, ezért futott padkára és emellett azt is megemlítik, hogy a busz nagy sebességgel hajtott be a körforgalomba. Az utasok a Best Reisen utazási irodával utaztak az egyiptomi üdülőhelyre, de a busz az egyiptomi partneré volt. A szerencsétlenül járt turisták a nyaralásuk végén a repülőtérre tartottak. Többen az őszi szünet miatt időzítették mostanra az egyiptomi kirándulást.

A repülőtértől délre induló főút Hurghadán (illusztráció)
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek