Háromszáz millió forintot fordítana a helyi önkormányzat és a Nyugat-Dunántúli Természetvédelmi és Környezetvédelmi Igazgatóság Kőszegen a csapadékvíz elvezető rendszer kiépítésének folytatására, valamint a települést érintő Gyöngyös-patak alsó szakaszán a meder kotrására, szélesítésére - mondta el az MTI érdeklődésére Nádor István vízügyi igazgató. A tervezett munkálatokat pályázati pénzből szeretnék finanszírozni, ezért az önkormányzattal közösen, konzorciumot alkotva pályáznak a Nyugat-Dunántúli Operatív Program hasonló célokra szánt forrására. Kőszegen 2009 júniusában özönvízszerű csapadék hullott le nagyon rövid idő alatt, a környékbeli hegyekből lezúduló víz és sárlavina összesen több mint 220 millió forintos károkat okozott.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!