Kormányzati pénz az észak-déli projekthez

Az utóbbi két évtizedben sokat javultak Magyarország és a közép-európai régió kelet-nyugati irányú közlekedési lehetőségei. Nagyrészt hiányoznak még azonban a régió országai és a tengeri kikötők közötti észak-déli közúti és vasúti hálózati elemek. A szakpolitikai kormányzat támogat minden lehetőséget, amely észak-déli közúti és környezetkímélő vasúti folyosók létrehozásához vezet. A Bécsen és Pozsonyon, majd Burgenlandon, Alsó-Ausztrián és Nyugat-Dunántúlon keresztül az adriai kikötőkig húzódó SETA közlekedési folyosó fejlesztési tervének kidolgozásában való magyar részvételt ezért is kíséri megfigyelőként a szaktárca. A vasúti folyosó magyarországi szakaszai a minisztérium döntése nyomán októberben kerültek a GYSEV vagyonkezelésébe. A vonalak az Új Széchenyi Tervből elnyerhető forrásokból korszerűsítve, villamosítva valódi alternatívát kínálhatnak a közúti áruszállítással szemben. A regionális fejlődés elősegítése mellett a kötött pályás kínálat megerősítése a helyiek életminőségét is jelentősen javíthatja a túlterhelt 86-os főút teherforgalmának fokozatos kiváltásával.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek