Répcelaki konferencia az önkormányzatiságról

Répcelak tízéves városi története illetve az önkormányzatiság húsz éve volt a témája a kisváros szombati hagyományos őszi konferenciájának. Az utóbbi aktualitását a rendszer tervezett reformja tette időszerűvé. A konferencián helyi előadók a városi cím elnyerésének folyamatáról, a várossá válás miatt megváltozott közigazgatási feladatokról, Répcelak fejlődéséről, művészeti életéről adtak áttekintést. A tervezett magyar önkormányzati reformot a Belügyminisztérium Önkormányzati Stratégiai Főosztályának vezetője, dr. Bitay Márton ismertette. A környező településekről megjelent polgármesterek abban egyet értettek vele, hogy ha a törvényt meghozzák, azt végre kell hajtani, de nem az ország érdeke az állami szerepvállalás erősítése a helyi önkormányzatiság rovására.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek