Itthon gyártják majd a hiányzó rákgyógyszert

Nemsokára befejezik a Teva gödöllői gyárában a majdnem 30 milliárd forint beruházás részeként megvalósuló új üzemcsarnok építését, ahol az onkológiai betegek napokban hiánycikké vált gyógyszerének hatóanyagát gyártják majd – írja a Világgazdaság. A működési engedély birtokában várhatóan jövőre indulhat a termelés. Ahogy arról beszámoltunk, a napokban több, köztük a zalaegerszegi és a szombathelyi kórházban is elfogyott a kemoterápiás kezeléshez szükséges onkológiai készítmény. Feller Antal, a Hugaropharma gyógyszer-nagykereskedelmi cég vezérigazgatója szerint ez egész Európában hiánycikk. A készítményt gyártó holland gyárban technológiai hiba miatt leállították a gyártást. A Teva kommunikációs igazgatója azt mondta, hogy a holland gyárban hamarosan újra indul a termelés.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek