Káldy Lajos festőművész Visszapillantása(március 29. csütörtök 17:00 órától - Szombathelyi Képtár)
Bevezetőt mond: Dr. Zsámbéky Monika művészettörténész A kiállítást megnyitja: dr. Nagy Zoltán megyei múzeumigazgató A 90 éves művészt dr. Puskás Tivadar polgármester köszönti.
Közreműködik: Tanai Erzsébet népdalénekes és Németh Tamás tárogatóval, dudával.
A Szombathelyen élő és alkotó művész kiállításán a teljes életműve kerül bemutatásra, a kezdetektől a mai napig. Főképp akvarellek, rajzok, grafikák,tanulmányok és kisebb számban olajfestmények kerültek a válogatásba. Káldy Lajos életművében a letűnt életvilágok, a népi építészet, a környezet, a táj szépsége jelenik meg. Ő lett a cáki pincesor megörökítője az utókor számára. Művészeti szemlélete alapvetően realisztikus.
Szombathelyi séták, az ONCSA házak (március 30. péntek, 16:00)
Találkozás 16 órakor a Szűrcsapó utca és az Akacs Mihály utca sarkán. A sétát vezeti: Orbán Róbert.
4N Acoustic Performance és UTN koncert (március 30., péntek - Country Club)
Az U.T.N. zenekar 2011 januárjában alakult Aberdeenben, Skóciában. A tagok Stuart Youngson ének, George Gillies szólógitár, John Christie basszus és Kiss Attila dob.
Elsősorban saját számokkal, azon belül is az indie-rock műfajban próbálunk szintfoltot csempészni a helyi zenei életbe. Ez egy baráti zenekar, imádunk együtt játszani, és már kimondhatatlanul várjuk a szombathelyi koncertet.
Note lemezbemutatgató, és Almost Ready koncert (március 30., péntek 19:00 - Végállomás Klub)
Almost Ready: 19:30
Holdosi Szabina - énekes
Sipos Péter - gitáros
Szentgyörgyvári Richárd - billentyűs
Novák Marcell - basszusgitáros
Rainer Xavér - dobos
The Note: 20:30
Varga Dominik : Ének, Ritmusgitár
Puskás Mátyás : Szólógitár
Kapustka Csaba : Basszusgitár
Kovács Marcell : Dob
Kárpátia koncert (március 30., péntek 20:00 - Körmend, Batthyány-kastély Színház előcsarnok)
Március 30-án ismét Körmendre érkezik pár év kihagyás után a Kárpátia zenekar. Pénteken, 20 órától vendég Papp Gyula és Sárdy Barbara, majd pontosan 21 órakor lép színpadra a Kárpátia zenekar közel másfél órás koncerttel! Helyszín Körmenden a Batthyány kastély Színház előcsarnoka, kapunyitás 19 órakor. (Info: 94/594-227) A rendezvény a Pallai Produkció szervezése.
Kulináris gyönyörök vására Szombathelyen
A hétvégén rendezik meg a megyeszékhelyen a Haladás Sportcsarnokban a kóstolókkal egybekötött húsvét előtti nagyvásárt, ahol Vas megye kistérségeinek őstermelői mellett érkeznek kiállítók Budapestről, de Kecskemétről is. Ez a kiállítás egy új lehetőség az élelmiszeripari cégek termékeinek bemutatására a nyugati határszélen, és aki ellátogat, az a kiállított termékeket meg is kóstolhatja. A vásár ingyenes, a látogatókat szombaton és vasárnap egész nap várják reggel 9 és este 6 óra között.
Szasza Emlékverseny(március 31. szombat 17:30 - MMIK)
A Szombathelyi Kötélugró Klub szombaton az MMIK színháztermében rendezi meg a Szasza Emléktornát. A versenyt a háromszoros világbajnok, négyszeres Európa-bajnok szombathelyi ugróköteles, Tóth Alexandra emlékére tartják, aki négy éve, Angliában hunyt el. A program délután fél háromtól a gyorsasági számokkal indul, az eredményhirdetésre a tervek szerint fél hatkor kerül sor, míg az est záró eseménye a megemlékezés lesz.
Közönségtalálkozó a Rokonokkal (március 31. szombat 22:00 - WSSZ)
A Weöres Sándor Színház 2012. március 31-én (szombaton) a Rokonok előadása
A Rokonok már a spájzban vannak 2012. March 15. 13:03 után, 22.00 órai kezdettel közönségtalálkozót tart Móricz Zsigmond unokája, Kolos Réka, valamint Jordán Tamás rendező és a színészek részvételével a Stúdiószínpadon. Szeretettel várnak minden érdeklődőt, osszák meg velük véleményüket!
Hip-Hop Night – BeatBlast Szombathely (március 31. szombat 21:00 - Savaria Ifjúsági Centrum (SIC)
Szombaton este a hip-hop muzsika helyi fanatikusait várja Savaria Ifjúsági Centrum egy fergeteges partira. A 24 órás Streetball bajnokságot lezáró bulin hazánk két, jelenleg talán legnagyobb népszerűségnek örvendő hip-hop előadója teszi tiszteletét. Először érkezik városunkba Antal & Day valamint a Beerseewalk, a helyi színteret pedig a Purestyle Division képviseli. A lemezeket Cupi és Laki pörgeti, és bemutatót tart az Urban Dance School csapata is. Kapunyitás este 9-kor, a beugró 900.- Ft.
Széllel szembe - poénok és poémák - Jordán Tamás stand up estje (március 31. szombat 15:00 - WSSZ)
A fergeteges tréfák, megtörtént sztorik menetét versek szakítják meg: egyszemélyes, édes-bús előadás.
"Nagyon sok remek történetem van. A színházról, az életemből, saját magamról, erős öniróniával. Sok bajom van a "stand up" műfajjal. Alig-alig van jó, a többsége komoly szenvedést okoz. Ezt még el is lehetne viselni. Az igazi katasztrófa az, hogy a közönség ezekért is odavan. Felébredt bennem egy dacos düh. Elhatároztam, hogy én is csinálok egy speciális stand up-ot, amelynek az a lényege, hogy a remek történeteim közé becsempészek verseket is. Hiszen a vers is közlés, sok esetben történet is, megpróbálom úgy belopni, hogy egy-egy vers jelenléte magától értetődő legyen."
HANNA JANUSZEWSKA: A GYÁVA KISTIGRIS (április 01. vasárnap 10:00 - MMIK, Mesebolt Bábszínház)
Dramaturg: Végh Ildikó
Zeneszerző: Novák János
Hangszerelte: Takács Dániel
Tervező: Boráros Szilárd
Rendező: Kovács Petra Eszter eh.
Szereplők: Császár Erika, Dénes Emőke, Hannus Zoltán mv., Takács Dániel
Igenis, ijesztő tud lenni a világ! Mert ki tudja, mi lakik a szobánk sötét sarkában? Ki neszez éjszaka a padláson? Bátorság kell ahhoz, hogy felkapcsoljuk a villanyt az üres konyhában, hogy ki merjük nyitni a ruhásszekrényt, hogy beugorjunk, avagy inkább csak bemásszunk egy vízzel teli medencébe, ahol éppen úszni tanítanak bennünket...
Hát még milyen ijesztő tud lenni a dzsungel egy kistigris számára! És a kistigris nem mondhatja a boltban, hogy: Csókolom, néni! 1 kiló szafaládét, 2 liter tejet és egy marék bátorságot kérek! A bátorságot nem lehet megtanulni mint a karácsonyi verset, és nem lehet magunkra ölteni mint a Superman-es jelmezt. Pedig Petikének, a kis-tigrisnek, nagyon bátornak kell lennie, hogy visszaszerezze elvesztett csíkjait!
A Színház- és Filmművészeti Egyetem IV. éves bábrendező hallgatójának vizsgaelőadása.Hanna Januszewska örökösének engedélyét a ZAIKS és a Hofra Kft. (www.hofra.hu) közvetítette.
KÉPMÁSKÉPP 2012 modellverseny gálaest (április 01. vasárnap 19:00 órától - Weöres Sándor Színház)
A programból:
• WANDIN divatbemutató
• modell Street Art
• és a hajasbabák...
Színésznôk a kifutón!
Kiss Mari, Vlahovics Edit, Nagy Cili, Märcz Fruzsina és Senkovics Petra –
Szigeti Vanda divattervezô ruháiban.
az est folyamán fellépnek még:
• Pusztai Fanni és
• Kálmánchelyi Zoltán
műsorvezető:
Görög Zita
A versenyen készült divatfotókból kiállítás tekinthetô meg az Aulában
Jegyvásárlás:
Weöres Sándor Színház Jegyiroda
Szombathely, Király u. 11.
telefon: 94/318-738
A hét programjairól bővebben itt...